O kadar zor günler yaşıyoruz ki!
anlatılmaz yaşınır derler yaa artık onuda geçtik.

Çünkü insanlar her dakika her saniye yaşıyor. Bu yürek acısı olarak son günler ülkemizle ilgili bir çok konu oluşmuştur. bizler bu sefer açlık sınırının altında maaş alan asgari ücretli kardeşlerimizin bir günlük yaşamlarından başlayıp ay sonunu getirmeye çalışacağız.

Asgari ücret alan bir kişinin evli olduğunu ve kirada kaldığını düşünürseniz hayat şartlarının ne kadar güç olduğunu göreceksiniz.

Arkadaşlar günlük yaşam ekmek ve su anlamını taşımaz, ev hali denildiğin de bir çok sorun yaşanabilir, çocuklarınızın varlığı hastaneler gibi bir çok olay söz konusu olacağından asgari ücret alan bir kişinin hayat zorlukları göz önünde bulundurulup doğru bir teşhis yapmak gerekecektir.

Çünkü ülkede var olan bütün çarklar bu işçiler üzerinde dönmekte iken onları görmemek ve açlık sınırına mahkum etmek doğru bir karar değildir. Düşünsenize bu kişi de market alışverişi yapıyor orta halli bir kişide. Market alışverişinde alternatif ürünler, daha ucuz ürünler kalite olmayan ürünler ve en önemli paramız buna yetmez bir daha ki sefere deyipte bıraktığı bir çok ürün olur. Orta halli ise eline ne geldiyse alışveriş arabasına doldurur.

Anlatmak istediğim Hükumet, yardım kuruluşları, cemaatler ve vakıflar yani yardım etmeyi kendine görev edinmiş bütün kurumlar bu asgari ücretli kardeşlerimize neden yardım etmez. Açlık mı bunlar aç, zorluk mu bunların çektiğini kimse çekmez. Ayrıca bu insanlar yardım ediyor ve kendi hallerine rağmen kendilerini unutup başkalarına yardım etme güzelliğini bile gösterebiliyorlarken.

Bunları unutmak 3 kuruşluk zamlarla onları geçiştirmeye çalışmak ne vicdana sığar nede Allah kabul eder. Bu ülkede herşey onların sırtında düşünsenize onlara verilen asgari ücrette bile vergi kesiliyor. Zengin vergi vermemek için türlü türlü naneler üretirken zavallı asgari ücretli verilen üç kuruşun da yapılacak kesintiyi hiç affetmiyorlar.

Yardım etmek isteyenlerin acil olarak asgari ücretlilere yardım etmeleri önerilir. Bu insanlar bu ülkenin taşlarıdır. Bu ülke için ilk çağrıya gelenlerde bunlardır. Lütfen asgari ücretli kardeşlerimizin bu acılarına son verin