• Sorun Cevaplıyalım RSS Besleme

   gönderdi Tarih 11.Aralık.2013 17:16  Görüntüleme sayısına göre: 1512 
   Kategoriler:
   1. Düşündürücü Kareler
   Makale Önizleme

   Galatasaray Juventus maçında en önemli karelerden biride tam 52 bin Galatasaraylı taraftarın olduğu Türk Telekom Arena'da ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 28.Ekim.2013 19:21  Görüntüleme sayısına göre: 2019 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri
   content/attachments/357-e-hackerjpg.html

   Sonunda bilişim sektöründe devlet bile yasal olmayan saldırılara karşı yeni bir sistem geliştiriyor ve artık devlet kurumlarının internet üzerinde ki bağlantıları koruyabilmek için siber saldırılarda başarı sağlayacak deneyimli Hackerleri bünyesinde toplamaya başlayacak. Yani artık bundan sonra e Hacker olayı başlıyor.Bilgi ve iletişim teknolojilerinin her alanda daha fazla kullanılması, bu sistemlerin güvenliğiyle ilgili konulara da daha fazla eğilmeyi gerektirdiğini vurgulayan Ergün, şunları kaydetti:"Kamu hizmetlerinin dijital ortama taşınması, vatandaşlarımıza hızlı ve kaliteli hizmet vermemizi sağlıyor. Ancak kamuya ait web sitelerinin ve dijital hizmetlerin güvenliğiyle ilgili konulara da eğilmemiz, siber ortamımızın güvenliğini sağlayacak adımları da atmamız gerekiyor. Bütün kurumlar için sistemlerini ve uygulamalarını düzenli olarak güvenlik testlerine tabi tutmak, böylece içeriden ve dışarıdan gelebilecek saldırılara, sızmalara karşı korumak kritik önem taşımaktadır." ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 31.Ağustos.2013 09:06  Görüntüleme sayısına göre: 2478 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri
   content/attachments/351-youtube_yeni_logojpg.html

   Youtube Video sitesi var olan logosunu yeni Logo ile güncelledi. Öncelikle cep telefonlarında var olan Android ve İOS sistemlerinde kullanıcılarına aktarmıştı. Şimdi artık her yerde yeni logonun izleri olacak. Kullanıcı olarak yeni logo ile ilgili bir yorum isterim. Youtube'nin yeni logosu beklediğim gibi olmamış çok basit düşünülmüş hiç bir estetikliği olmayan bir logo. Eski logo yeni logo karşısında bence açık ara önde. Yeni bir logonun daha gösterişli ve göze hitap eder bir biçimi olmalıydı. Yeni logoda oynat yani play butonu bulunuyor. Buda alışıla gelmiş bütün film ve video sitelerinin logolarında olan bir durum değişiklik sadece renkte yapılmış. Youtube yazı fontu ise çok basit ve sıradan kalmış. YouTube, yeni logosunu Twitter ve Facebook hesaplarında görücüye çıkardı. Beyaz ve kırmızı renklerden oluşan yeni logoda oynat ikonu ön plana çıkıyor. İlk olarak iOS ve Android uygulamalarına gelen güncelleme ile görülen yeni logo, YouTube'un Facebook ve Twitter hesaplarında kullanıcılarla paylaşıldı.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 01.Haziran.2013 18:12  Görüntüleme sayısına göre: 2918 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri
   content/attachments/326-twitter_facebook_iconjpg.html

   Sosyal paylaşım siteleri olan bütün dünya da büyük bir ilgi toplayan Facebook ve Twitter kapanması duyumlarını aldık ve bu habere karşılık yazma gereği duyduk.

   Öncelikle sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile örgütlenme ve sonrasın da ise belirli noktalarda toplanmalar yapılmaktadır. Bunu gerekçe göstererek Taksim olayları dahilinde halkın duymaması için bu engel gelebilirmiş.

   Arkadaşlar bu tarz söylemler kesinlikle yalan ve yanlış söylemlerden ibarettir. Proxy ayarlarını düzenleyen herkes yeniden giriş yapabilecek. Hatırlarsanız Youtube Türkiye'de engellenmiş yine milyonlarca kişi girmeye devam ediyordu. Yani öyle yasaklayalım demekle yasaklanmıyor.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 03.Mayıs.2013 14:17  Görüntüleme sayısına göre: 4848 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri
   content/attachments/311-turk_3d_animasyon_filmijpg.html

   Yıl 2911 dünyanın tükendiği artık var olmanın uzayın derinliklerine indiği bu filmde, Türklerin ilk deneyimi olan D animasyon filmi olarak gerçekten harika sahnelerin ve gerçekliğe yakın animasyon çizgilerinin olması dikkatlerden kaçmayacak. yakında sinemalar da ki yerini alacak olan bu güzel animasyon filminin en temel özelliği ise 3D ve Türk animasyonu olmasıdır.

   Filmin yönetmenliğini yapan Şahin Michael Derun'un film geçmişi ise oldukça tanıdık filmlerin gişe rekoru kıran isimlerinde de çalışmış olasıdır. O filmlerden bir kaç isim ise: Titanic, matrix, spiderman gibi filmlerin yönetiminde de çalıştı.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 23.Nisan.2013 11:04  Görüntüleme sayısına göre: 4602 
   Kategoriler:
   1. Forum Haberleri
   content/attachments/308-ataturk_ve_meslisjpg.html

   Günümüz Türkiye'sinde Türklük için bir çok şekilde kavgalar tartışmalar çıkmaktadır. Tabi temel tutulan unsurların hiç biri dikkate alınmamaktadır. Bu ülkede yaşayan insanların veya vatandaşların tek ortak noktalarının İslamiyet olduğu gerçeği Atatürk tarafında bile ifade ediliyorken, şimdi ki Türklük savunucularının bile kabul etmekte zorlanacağı bir gerçeği Atatürk'ün kendi ağzından aktaralım. Bu olayın özeti tam 93 yıl önce gerçekleşti. Bu gerçeğin en güzel kısmı ise etnik hiç bir kökeni kapsamadan direkt olarak temel olan çatıya hitap etmesidir. tabi anlamak isteyene .

   Atatürk'ün 'Efendiler' diyeerek şunları söylediğini hatırlattı; "Burada kastedilen ve Yüksek Meclisinizi teşkil eden zevat, yalnız Türk değildir, yalnız Çerkez değildir,
   ...
   Devamı Devamı

   BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

        Powered by vBulletin™Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc.
        Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat