• Sorun Cevaplıyalım RSS Besleme

   gönderdi Tarih 03.Mayıs.2010 11:17
   Makale Önizleme


   CİWAN HACO'NUN PARÇASI İLE TANGO
   Festivalin açılış saatini bekleyen bazı konuklar ise, Kürt sanatçı Ciwan Haco'nun 'hate berderi' (kapının önüne gel)' şarkısı eşliğinde tango yaptı.

   TEPKİ NEDENİYLE BAZI KİŞİLER GELMEDİ
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 03.Mayıs.2010 11:11
   Makale Önizleme


   Sevda demirel 35. yaş gününü eğlenceli ve arakdaşları ile birlikte kutladı adının baş harfleri olan bir pasta kesen sevda demirel burada seksi bir kıyafet giydiğine pişman oldu ve fotoğraflara sevda demirelin frikiği takıldı işte frikiği
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 03.Mayıs.2010 10:25
   Makale Önizleme


   Dünyaca ünlü şarkıcı kilo problemini daha ne kadar görmezden gelecek?Mariah Carey, eşi Nick Cannon'la evlilik yıldönümlerinde düğün yapma geleneğini bu yıl da bozmadı. Yıldönümlerini düğün yaparak kutlayan çift, bu yıl da nikah tazeledi ve pasta kesti. Ancak Mariah Carey'nin bu yılki törende iki yıl önce aldığı gelinliğe sığmakta zorlandığı görüldü. Carey, iki kişinin yardımıyla zorlukla giyebildiği gelinliğin içinde hareket etmekte hayli zorlandı
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 25.Şubat.2010 07:52
   Kategoriler:
   1. Makaleler

   Ağlayan bir ecdadın varlığından sanırım ben gibi bir çok kimsede haberdardır. İsyanın sebebi: ben neden "acılar içinde, vatan uğruna, gelecek uğruna öldüm " dür.

   Unutulmamalıdır ki !

   Bu topraklar için ceddimiz kendi insani bütün arzularını hiçe saymış yeni nesillerine yani çoluk çocuğuna iyi bir mias bırakmak adına yollara düşmüş, aç kalmış, savaşmış, Kan gölüne dönen bu topraklar renk değiştirmiş ve bizlere miras olarak gelmiştir.

   Ceddimiz hiç çocuk olmadı mı?
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 25.Şubat.2010 07:50
   Kategoriler:
   1. Makaleler

   Yıllar önce kanımızın deli aktığı demlerdi, sokaklarda ve dağlarda da tıpkı bu günkü gibi oluk oluk kan akıyordu.

   Delikanlı Kürd çocukları, delikanlı Türk çocukları bir araya gelip; yüreğimizin isyan ateşlerini yakardık.

   Dersim, canım coğrafya cayır cayır yanıyordu.

   İsyan dolu Kürd çocukları, isyan dolu Kürde destek vermeye çabalayan Türk çocukları, boynumuzda puşiler sokağa atmıştık kendimizi.

   Silahımız zafer işaretiydi, kurşunumuz “susma sustukça sıra sana gelecek” sözleri. Korkardılar bizden, hala anlamış değilim neden korkuturduk kocaman adamları. Silahlar, coplar karşısında yalın yürek, sevdalarını, aşklarını erteleyen, haksızlığa hayır diyen, kan gördüğünde bayılan çocuklardık.
   ...
   Devamı Devamı
   1 Yorum
   gönderdi Tarih 25.Şubat.2010 07:49
   Kategoriler:
   1. Makaleler

   Harcamışlar senelerini umarsızca... Yapılan her iş, atılan her adım bir miras kalmış bize. Adını sık söylediğimiz, kendisini göremediğimiz bir ''geleneğin'' parçası olduğumuzun farkında bile değiliz. Dünyanın her yerinde hayran olunan ama bizim umrumuzda bile olmayan bir geleneğin bir parçasıymışız. Farkında olmadan girmişiz sanki içine. En değerli nesillerin bize bıraktığı, fakat git gide değersizleşen ve asimile olmuş bir nesle bırakılacak en kötü maneviyattır sanırım bu kültürümüz. Çünkü haketmek gerek. Varsa ortada birşek görmek gerek. Harcanmışsa bir emek alkışlamak gerek. Tarihini, kültürünü, geleneğini bilmeyen bir nesle bırakıyoruz şimdi en değerli en mahrem güzelliğimizi.
   ...
   Devamı Devamı

   BirinciBirinci ... 614151617 SonuncuSonuncu

        Powered by vBulletin™Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc.
        Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat