• Sorun Cevaplıyalım RSS Besleme

   gönderdi Tarih 09.Mayıs.2010 11:19
   Makale Önizleme   KARA AKBABA(Aegypius monachus). Karşılıklı temizlenmek erişkin kara akbabalar için hem bir kur davranışı hem de çiftin birlikteliğini ve bağını güçlendirici bir davranış olabilir. Bu güçlü bağ, tekeşli bir tür olan kara akbabalarda uzun yıllar devam edebiliyor. Türkiye’de nadir görülen türler arasında yer alan bu yırtıcılar, kur yapmaya ocak, şubat aylarında başlıyor. Mart–temmuz arasında üreyen kara akbabalar, sert görüntülerinin aksine son derece romantik kuşlar.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 05.Mayıs.2010 05:38
   Makale Önizleme   DÜNYA SOSYOLOGLARIN HAYRANLIĞINI KAZANAN HALİFE


   (Adaleti idareden diyarlara taşıyan insan) Hz. Ebû Bekir, hastalandığında vefat edeceğini hissedince, ölümünden önce müslümanlara halife olacak kişinin belirlenmesinin faydalı olacağını düşündü. Zira halife seçiminin yeni karışıklıklara sebep olacağından endişe ediyordu. Bulduğu çözüm yolu, müslümanlara bir kişiyi teklif etmesi, onların da onu seçmeleri ve bîat etmeleriydi. Buna bir nevi «Veliaht» denebilirdi. Bu sırada kendisini halife olmaya ehliyetli gören bir çok sahabe vardı.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 03.Mayıs.2010 11:17
   Makale Önizleme


   CİWAN HACO'NUN PARÇASI İLE TANGO
   Festivalin açılış saatini bekleyen bazı konuklar ise, Kürt sanatçı Ciwan Haco'nun 'hate berderi' (kapının önüne gel)' şarkısı eşliğinde tango yaptı.

   TEPKİ NEDENİYLE BAZI KİŞİLER GELMEDİ
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 03.Mayıs.2010 11:11
   Makale Önizleme


   Sevda demirel 35. yaş gününü eğlenceli ve arakdaşları ile birlikte kutladı adının baş harfleri olan bir pasta kesen sevda demirel burada seksi bir kıyafet giydiğine pişman oldu ve fotoğraflara sevda demirelin frikiği takıldı işte frikiği
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 03.Mayıs.2010 10:25
   Makale Önizleme


   Dünyaca ünlü şarkıcı kilo problemini daha ne kadar görmezden gelecek?Mariah Carey, eşi Nick Cannon'la evlilik yıldönümlerinde düğün yapma geleneğini bu yıl da bozmadı. Yıldönümlerini düğün yaparak kutlayan çift, bu yıl da nikah tazeledi ve pasta kesti. Ancak Mariah Carey'nin bu yılki törende iki yıl önce aldığı gelinliğe sığmakta zorlandığı görüldü. Carey, iki kişinin yardımıyla zorlukla giyebildiği gelinliğin içinde hareket etmekte hayli zorlandı
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 25.Şubat.2010 07:52
   Kategoriler:
   1. Makaleler

   Ağlayan bir ecdadın varlığından sanırım ben gibi bir çok kimsede haberdardır. İsyanın sebebi: ben neden "acılar içinde, vatan uğruna, gelecek uğruna öldüm " dür.

   Unutulmamalıdır ki !

   Bu topraklar için ceddimiz kendi insani bütün arzularını hiçe saymış yeni nesillerine yani çoluk çocuğuna iyi bir mias bırakmak adına yollara düşmüş, aç kalmış, savaşmış, Kan gölüne dönen bu topraklar renk değiştirmiş ve bizlere miras olarak gelmiştir.

   Ceddimiz hiç çocuk olmadı mı?
   ...
   Devamı Devamı

   BirinciBirinci ... 61415161718 SonuncuSonuncu

        Powered by vBulletin™Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc.
        Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat