• Başkanlık sistemi EVET yada HAYIR mı?

   Son günlerde ülke gündeminde düşmek nedir bilmeyen ve ülkenin geleceğini ifade eden sistem olarak görülen Başkanlık sistemi için referandum yolu açıldı.

   Cumhurbaşkanının onayından sonra referanduma çıkacak olan değişiklik için halk EVET yada HAYIR olarak cevap verecek. Bu durum da kafalar da o kadar çok soru varken Başkanlık sistemi gerçekten EVET yada HAYIR mı? şeklinde kaldı.


   Soruların yanıtları verilmeden herkes kendi boyutundan cevaplıyor ve hiç bir kimse gerçek niyetin ne olduğu ile ilgili bilgi vermiyor.

   Evet diyeler üzerinden olaya bakarsak tamamen kişiye yönelik ve ülkenin geleceği söz konusu edilerek verilmektedir. Tabi ülkenin geçmiş yönetim rezaletlerinden kalma içler acısı görüntülerde hatırlanınca evet demek kolaylaşıyor. Tabi neden Evet sorusunun cevabını emin olun ki bir çok kimse bilmiyor bile.

   Hayırcılara gelecek olursak bunlar da yine kendi rantları doğrultusunda olaya bakarak hayırın daha hayırlı olduğunu görmektedirler. Hayır ellerinde rollerin devamı anlamına gelmekte olduğundan gerçek anlamda ülkenin geleceğine yönelik bir tepki olarak karşımıza çıkmıyor.
   Gerçek anlamda Referandumla birlikte gelen Başkanlık sisteminin ne olduğunu bile Evetci ve Hayırcılar da vardır.

   Bizler soruyoruz, bu ülke yönetimin de istemediğiniz kişilerin varlığı söz konusu olduğunda oyunuzun rengi yine evet yada hayır olur muydu?

   Sizler ülkenin geleceğini cehaletle yok ediyorken, geleceğin umutları yok ederken günümüzün bir kaç kuruşluk menfaatine dayanarak bunları yapıyorsunuz. Unutmayın ki gelecek her zaman olacak gelecek nesillere neler bıraktığımızı iyi görelim lütfen
   Yorum Yorum Bırak

   135çş1978or2548 Kırmızı alandaki rakamları alttaki alana girin

   Untitled Document

        Powered by vBulletin™Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc.
        Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat