• Bu milletin en iyi yaptığı şey İtaattir

   Bu konumuz da maalesef ki işleyişe kötü niyet dışında başlamak isterdik ama olayın en güzel özeti budur. Günümüz de bir devlete sahip olmamız yeter gibi görünse de olay sadece bu şekil de olmamaktadır. Koyun gibi güdülmek, her söylenene evet demek, yapılan onca zulüm ve haksızlığa bile evet diye bilen bir topluluğu hiç bir yerde bulamazsınız. Düşünsenize yıllarca boyunca sömürüye dayalı olan bir yönetimle devam edeceksiniz ve her seferinde yarabbim şükür diyeceksiniz.

   Bizlerin en iyi yaptığı şey gerçekten iyi niyete bağlı itaattir. BU konu da fazla yazacak çizecek bir şeylerde yok aslında. Vaatler başlıyor, insanlarımız bunu hiç sorgulamadan kanıyorlar. Sonrası ise hüsran. Yıllarca bu ülke hep aynı mantıkla yönetildi. Yönetimlerin metodları değişti ama hiç bir şekil de sömürü düzenleri değişmedi. Peki sömürmek için yapılan bunca değişikliğe karşı biz nasıl değiştik dersiniz hiç hep daha kötüsü olduk ve sadece iyi niyetimizle havada piş ağzımıza düş dedik. Eee bizimde ağzımız yerine başka yerlerimize düşüyor.

   umuyoruz ki sessiz kalmalarımız sona erer. İnsan olduğumuzu hatırlar bize verilenlerin aslında verilmesi gerekenler olduğunu anlarız.
   Yorum Yorum Bırak

   135çş1978or2548 Kırmızı alandaki rakamları alttaki alana girin

   Untitled Document

        Powered by vBulletin™Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc.
        Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat