• Hizmet bedeli adı altında sömürü

   Günümüz yaşam koşulları tamamen sömürü düzeni ile kuşatılmış, insanlar madde düzeninde sınıflandırılmış ve güçlü daha güçlü olması için çalışmaları acımasızca sürdüğü bu günümüz de güçlü olamayan insanların çektiği zorlukları kısacık anlatmaya ve zorlukların nedenli insafsızca olduğunu kendimizce izah edeceğiz.

   Devlet tarafından vatandaşlardan alınan hizmet bedeli, ülke sınırları içerisinde yaşayan insanlara yol, su, elektrik gibi temel ihtiyaçların verilmesi içindir. Bu hizmet kategorisi içerisinde yerini almaktadır. Peki hizmet bu ise bizden alınan hizmet bedelleri bunları karşıladığı halde bizden alınan elektrik, su paraları neyin nesidir.

   Bu devletin ayakta kalması için vampir olup da insanlarının kanlarını emmesi mi gerekiyor. Bir yandan vergi veriyoruz, bir yandan hizmet bedeli ödüyoruz, diğer yandan bu bedellerin ötesinde adını koyamadığımız kısaltmalarla dolu bir sürü bedel daha ödüyoruz. Peki bunları ödememize rağmen neden bu hizmetlerden faydalanamıyoruz.
   Düşünsenize günlük ihtiyaç olarak kullandığınız elektrik, su, doğalgaz hem en pahalı fiyatı ile veriliyor hemde bu yetmezmiş gibi ödenmeyen faturalara anında kesmekle tehdit geliyor. Kestiği ile kalmıyor bir de açma kapama bedeli olarak ekstra bir bedel daha bizlere yansıtıyorlar. Peki bu devlet ne iş yapar. Sadece halkından alıp kendisi mi yer. Bunlar hiç HZ. Ömer'i duymadılar mı?

   Eğer bu ülke vatandaşı hizmet bedeli ödüyorsa hizmette almalıdır. Aldığı hizmetin karşılığı veriyorsa hizmet bedelini neden alıyorsunuz. Haydi anladık yıllarca dış güçler bizleri sömürdü. Ya şimdi ?
   Yorum Yorum Bırak

   135çş1978or2548 Kırmızı alandaki rakamları alttaki alana girin

   Untitled Document

        Powered by vBulletin™Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc.
        Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat