• Eksik Etekle Kadın Kadın olmaz

   Eksik Etekle Kadın Kadın olmaz

   Hani bir deyim vardır. Kadın dediğin İstanbul’un fethi gibi zor , fatihi Gibi tek olunmalıdır.

   Günümüzde Kadın ezilmişlikten alınıp medeniyetler seviyesinde özgürce yaşatılmaya çalışılıyor gibi görünüyor .

   Şimdi kadını geçmişten günümüze bir sinema şeridi gibi canlandıralım ve değişenleri hep birlikte görelim. Eskiden kadınlar ( Cahiliye döneminde ) sözde özgürlük ve demokrasi anlayışının sahipleri olan kimseler tarafından diri diri toprağa gömülüyorlardı.
   Zamanla kadın İslamiyet’le birlikte gerçek kimliğini yakalamaya çalıştı. Kadının köle yada erkekleri eğlendirmek için yaratılmış bir varlık olmadığını fark ettik. Kadın nesillerin var olmasında büyük bir nimetti. Kadın evin ana merkezi erkeğin ise en büyük ortağıydı. Osmanlı döneminde ise kadın ( Türk kadını ) o kadar büyük bir ihtişama sahipti ki kelimelerle anlatmak yetersiz kalır diye düşünüyorum erkek gibi dersem tam yeridir. Ata biner , savaşa gider, hiçbir şeyden korkmaz vs. ama bunların yanında asla kocasına saygısızlık etmez , Gerektiği yerde kocasının ayaklarını yıkar, evinin kadını olur giyim ve kuşamına dikkat ederdi. Maalesef biz kadını böyle tanıdık ama şimdi tanıyamıyoruz.

   Kadına ne olmuştu?

   Bu soru gerçekten beni çok etkilemiştir. Günümüzde kadın görüntüsü sadece vücudu ile var olmak demektir. Benim anladığım bu Televizyonlar aracılığı ile kadınlar cahiliye döneminde ki gibi diri diri toprağa gömülüyor ama itiraz etmiyorlar Çünkü kendilerini ifade ettiklerini söylerler. Olayı biraz açalım isterseniz :

   Bugün reklamların bir çoğunda kadın oynatılır. Yarı çıplak şekillerde ürünün satışını etkilemek için kullanırlar kadını. Yada TV lerde hemen hemen her gün mutlaka Müzik kliplerinde izleriz. Bu kliplerde ki bayanlar ( sanatçılar ) kendilerini soyarak seslerini arka planda vücutlarını ise ön planda tutarak sesini tanıtır ama gerçek bu değildir. Ses sanatçısı sesiyle tanıtmalıdır kendini neden yarı çıplak bir şekilde vücudunu kullanır ve erkekleri etkileyecek bir şekilde dans eder.

   Kadın sadece vücuduyla mı var . Benim gördüğüm yada edindiğim izlenime göre onlar sanat yapıyorlar ve bu gayette normal . Tamam o zaman siz sanat yapıyorsunuz diyecek yok diyelim ve farklı bir boyuta geçelim.

   Bugün okullarımızda kızlarımız mini eteklerle eğitim öğretimlerini yapmaktalar . Şimdi burada ne var diyebilirsiniz. Var olan şey eğitim ve öğretimde ki kız öğrencinin sexy görünmekle ne işi olabilir. Orda kendini beğendirmeye çalışacağına neden bu ülke için yeni bir nesil olma umutlarını gerçekleştirmiyor. Neden mini etek giyerek kendilerini rahat his ediyorlar .

   Sokakta ki normal vatandaşımıza dönelim . Artık düşük bel pantolonlar moda olmuş ve gençlerimiz tarafından yoğun bir ilgiyle kapışılmakta. Buna diyeceğim yok . ( Nede olsa yozlaşan kültürümüzün bir etkisi bu kendilerine hiçbir zaman ait olmayanları benimsemiş ve Kendilerini tam anlamıyla yozlaşmaya esir düşürmüş gençlerimiz .)

   Madem düşük bel giyiyorsunuz o zaman elinizle açılan yerlerinizi neden kapatıyorsunuz utanıyor musunuz ? o zaman giymeyin. Eğer giyiyorsanız Türkiye’mizde benim anladığım oranızı buranızı erkeklere göstermek için giyiyorsunuz. Bunlardan hangisi .

   Sokakta yürürken bu olaylara denk gelmemek neredeyse imkansız. Kız düşük bel giymiş arkadan bir çok yeri açık ve buna özgürlük ve kadınlık diyordur. Şimdi gelinde bana bunu anlatın . Kadın nedir sizce size göre kadın nasıl olmalıdır yada kadının kendi sesi ile kadın nedir.?
   Yorum 2 Yorum
   1. n@z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [email protected] -
    Ahmet Turan bu yazı kime ait?hangi yazar ya da kişi?

   1. Ahmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahmet Turan -
    Kişi benim yani konuyu yazan benim içimden geldiği gibi ve toplumsal oluşumdan dolaylı olarak esinti olarak söylemem daha dogru olur

   Yorum Yorum Bırak

   135çş1978or2548 Kırmızı alandaki rakamları alttaki alana girin

   Untitled Document

        Powered by vBulletin™Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc.
        Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat