• Sorun Cevaplıyalım RSS Besleme

   gönderdi Tarih 03.Şubat.2017 15:25  Görüntüleme sayısına göre: 858 
   Kategoriler:
   1. Suskunlar Meclisi
   content/attachments/427-evet-yada-hayirjpg.html

   Son günlerde ülke gündeminde düşmek nedir bilmeyen ve ülkenin geleceğini ifade eden sistem olarak görülen Başkanlık sistemi için referandum yolu açıldı.

   Cumhurbaşkanının onayından sonra referanduma çıkacak olan değişiklik için halk EVET yada HAYIR olarak cevap verecek. Bu durum da kafalar da o kadar çok soru varken Başkanlık sistemi gerçekten EVET yada HAYIR mı? şeklinde kaldı.


   Soruların yanıtları verilmeden herkes kendi boyutundan cevaplıyor ve hiç bir kimse gerçek niyetin ne olduğu ile ilgili bilgi vermiyor.

   Evet diyeler üzerinden olaya bakarsak tamamen kişiye yönelik ve ülkenin geleceği söz konusu edilerek verilmektedir. Tabi ülkenin geçmiş yönetim rezaletlerinden kalma içler acısı görüntülerde hatırlanınca evet demek kolaylaşıyor. Tabi neden Evet sorusunun cevabını emin olun ki bir çok kimse bilmiyor bile.

   Hayırcılara gelecek olursak bunlar da yine kendi rantları doğrultusunda olaya bakarak hayırın daha hayırlı olduğunu görmektedirler. Hayır ellerinde rollerin devamı anlamına gelmekte olduğundan gerçek anlamda ülkenin geleceğine yönelik bir tepki olarak karşımıza çıkmıyor.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 27.Ocak.2017 14:37  Görüntüleme sayısına göre: 840 
   Kategoriler:
   1. Dini Sorular ve Cevapları
   content/attachments/422-yeni-dunya-savasjpg.html

   Bütün dünya birlik olmuş barış dilini unutmuş, savaş dili konuşur olmuşlar. Yeni yeni silah tanıtımları birbirlerine rest çeken siyasi konuşmalar ve daha nice hareketler. Sınır bölgelerine yapılan askeri sığınak ve mühimmat yığınakları bunların belki de en güzel örneğidir.

   İnsanlık yine insanlık tarafından yok edilme arzusu ile yanıp tutuşuyor.

   Dramatik fotoğraf karelerin de savaş mağdurlarını gördüğümüz de nasıl iç çekip ah ulan ne kadar da yazık dediğimiz o anlar var ya !! işte onlar pek yakın da korkuyorum ki herkese musallat olsun.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 10.Ocak.2017 10:10  Görüntüleme sayısına göre: 861 
   Kategoriler:
   1. Suskunlar Meclisi

   Doların yükselişi engellenememekte, bırakın yapılan hiç bir şeyde yok. Türkiye tarihinde bu rakamları görmemişti. Türkiye'nin görmüş olduğu en büyük krizde bile bu farklar oluşmamıştı. Şimdi Türkiye'de doların yükselişi normal karşılanıyor ve herhangi bir itiraz varsa da sessiz bir itiraz olmaktadır.

   Maalesef ülkenin gündemi sürekli değiştirilerek farklı boyutlarda farklı bakış açılarına maruz bırakılıyor. Halk ise artık bir kaç önce aldığını aynı paraya alamıyor.

   Birde ülkemizin bitmek tükenmek bilmeyen fırsatçıları: hele ki gün onlara doğdu her şeye zam zam ve yine zam.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 12.Aralık.2016 07:55  Görüntüleme sayısına göre: 873 
   Kategoriler:
   1. Suskunlar Meclisi

   Söz konusu konuşmalara gelindiğinde insanlıktan dem vurulur. Oysa ki insanlığın hangi kitabında katliam yazılıyor. Dünya paylaşılamayacak kadar küçük bir yer değil, elinde parası olanlar daha fazlasını istemezlerse herkese yetecek kadar para da var, O zaman sorun nedir?

   Neden bu şekilde vahşice yollar seçiliyor?

   Bu kadar basit mi ya bir insanı öldürmek!!!
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 07.Aralık.2016 07:14  Görüntüleme sayısına göre: 821 
   Kategoriler:
   1. Düşündürücü Kareler

   Koskocaman dünya yetmez olmuş, artık insanlar sınırsızlıklarının boyutunu vahşetlerle süsler hale gelmiş. Üç kuruşluk dünya malı uğruna yapılan zulmün boyutu kanla boyanıyor. Aslında bu yazı yazmak istememin sebebi; bir fotoğraf karesidir. Paylaşacağım fotoğraf karesinde herşey anlatılıyor. Zalimin zulmünü görüpte sessiz kalan bizlerin acaba yüzü kızaracak mı?

   Gerçek anlamda fotoğraf karesi iki küçüğün savaş dünyasında kendilerini o küçücük, minnacık elleri ile korumaya çalışmalarını anlatıyor. Birileri bu fotoğraf karesi sayesinde refah içinde yaşıyor. İsteklerinde sınır tanımayan bizlerin istekleri oldukça unutulmamalı mutlaka bir yerlerde çocuklar bu şekilde bırakılıyor.

   Emin olun bu fotoğraf karesini izlerken kanım donuyor. Kendime bakacak yüz bulamıyorum. Müslüman bir bireye yakışıyor mu?

   Sorduğum bu sorunun cevabını maalesef ki dünya malına olan bağlılık yüzünden ve rahatlık yüzünden sessiz kalmak oluyor. sizlerinde bu konuda ki yorumlarını ve görüşlerini almak isterim.
   Sizler savaş ortamında bu fotoğraf karesinde olmak ister miydiniz?
   gönderdi Tarih 12.Ekim.2015 18:53  Görüntüleme sayısına göre: 1640 

   Türkiye değişik etnik kökenlere ev sahipliği yapan bir kara parçası ötesinde bir kültürel değerin birleştiği bir atmosferdi. ...
   Devamı Devamı

   12311 ... SonuncuSonuncu

        Powered by vBulletin™Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc.
        Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat