• Sorun Cevaplıyalım RSS Besleme

   gönderdi Tarih 27.Ocak.2017 14:37  Görüntüleme sayısına göre: 132 
   Kategoriler:
   1. Dini Sorular ve Cevapları
   content/attachments/422-yeni-dunya-savasjpg.html

   Bütün dünya birlik olmuş barış dilini unutmuş, savaş dili konuşur olmuşlar. Yeni yeni silah tanıtımları birbirlerine rest çeken siyasi konuşmalar ve daha nice hareketler. Sınır bölgelerine yapılan askeri sığınak ve mühimmat yığınakları bunların belki de en güzel örneğidir.

   İnsanlık yine insanlık tarafından yok edilme arzusu ile yanıp tutuşuyor.

   Dramatik fotoğraf karelerin de savaş mağdurlarını gördüğümüz de nasıl iç çekip ah ulan ne kadar da yazık dediğimiz o anlar var ya !! işte onlar pek yakın da korkuyorum ki herkese musallat olsun.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 10.Ocak.2017 10:10  Görüntüleme sayısına göre: 139 
   Kategoriler:
   1. Suskunlar Meclisi

   Doların yükselişi engellenememekte, bırakın yapılan hiç bir şeyde yok. Türkiye tarihinde bu rakamları görmemişti. Türkiye'nin görmüş olduğu en büyük krizde bile bu farklar oluşmamıştı. Şimdi Türkiye'de doların yükselişi normal karşılanıyor ve herhangi bir itiraz varsa da sessiz bir itiraz olmaktadır.

   Maalesef ülkenin gündemi sürekli değiştirilerek farklı boyutlarda farklı bakış açılarına maruz bırakılıyor. Halk ise artık bir kaç önce aldığını aynı paraya alamıyor.

   Birde ülkemizin bitmek tükenmek bilmeyen fırsatçıları: hele ki gün onlara doğdu her şeye zam zam ve yine zam.
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 12.Aralık.2016 07:55  Görüntüleme sayısına göre: 159 
   Kategoriler:
   1. Suskunlar Meclisi

   Söz konusu konuşmalara gelindiğinde insanlıktan dem vurulur. Oysa ki insanlığın hangi kitabında katliam yazılıyor. Dünya paylaşılamayacak kadar küçük bir yer değil, elinde parası olanlar daha fazlasını istemezlerse herkese yetecek kadar para da var, O zaman sorun nedir?

   Neden bu şekilde vahşice yollar seçiliyor?

   Bu kadar basit mi ya bir insanı öldürmek!!!
   ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 07.Aralık.2016 07:14  Görüntüleme sayısına göre: 179 
   Kategoriler:
   1. Düşündürücü Kareler

   Koskocaman dünya yetmez olmuş, artık insanlar sınırsızlıklarının boyutunu vahşetlerle süsler hale gelmiş. Üç kuruşluk dünya malı uğruna yapılan zulmün boyutu kanla boyanıyor. Aslında bu yazı yazmak istememin sebebi; bir fotoğraf karesidir. Paylaşacağım fotoğraf karesinde herşey anlatılıyor. Zalimin zulmünü görüpte sessiz kalan bizlerin acaba yüzü kızaracak mı?

   Gerçek anlamda fotoğraf karesi iki küçüğün savaş dünyasında kendilerini o küçücük, minnacık elleri ile korumaya çalışmalarını anlatıyor. Birileri bu fotoğraf karesi sayesinde refah içinde yaşıyor. İsteklerinde sınır tanımayan bizlerin istekleri oldukça unutulmamalı mutlaka bir yerlerde çocuklar bu şekilde bırakılıyor.

   Emin olun bu fotoğraf karesini izlerken kanım donuyor. Kendime bakacak yüz bulamıyorum. Müslüman bir bireye yakışıyor mu?

   Sorduğum bu sorunun cevabını maalesef ki dünya malına olan bağlılık yüzünden ve rahatlık yüzünden sessiz kalmak oluyor. sizlerinde bu konuda ki yorumlarını ve görüşlerini almak isterim.
   Sizler savaş ortamında bu fotoğraf karesinde olmak ister miydiniz?
   gönderdi Tarih 12.Ekim.2015 18:53  Görüntüleme sayısına göre: 1111 

   Türkiye değişik etnik kökenlere ev sahipliği yapan bir kara parçası ötesinde bir kültürel değerin birleştiği bir atmosferdi. ...
   Devamı Devamı
   gönderdi Tarih 12.Ekim.2015 18:26  Görüntüleme sayısına göre: 921 
   Kategoriler:
   1. Suskunlar Meclisi

   Türkiye yepyeni bir sistemin eşiğinde, Saltanat yeniden geri geliyor. Bu saltanat kavramı hilafet değil sakın Saltanatın ...
   Devamı Devamı

   12311 ... SonuncuSonuncu

        Powered by vBulletin™Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc.
        Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1

        Yukarı Fırlat